Czy warto jest podejmować studia w języku obcym

Czy warto jest podejmować studia w języku obcym

Materiały do nauki

Biologia na czasie 2 zakres rozszerzony w ofercie księgarni Tania Książka, stanowi bazę dla niejednego ucznia szkoły średniej. Uczniowie zdający maturę rozszerzona z biologii zazwyczaj mają konkretne plany kontynuowania nauki w kierunku dziedzin przyrodniczych. Wielu z nich jest zdecydowanych wyjechać na studia za granicę. W związku z tym młodzież zaczyna zastanawiać się jakich formalności powinna dopilnować aby wyjazd był możliwy. Jednym z wielu jest kwestia tego jaką maturę powinni pisać. Niegdyś podstawową kwestią było napisanie egzaminu międzynarodowego. Teraz dzięki ujednoliceniu systemów nauczania na terenie Unii Europejskiej, uczniowie chcący studiować za granicą są zwolnieni z tego obowiązku.

Jakich formalności należy dopilnować?

Przede wszystkim osoby, które zamierzają studiować zagranicą powinny sprawdzić w jakim języku będą odbywały się zajęcia oraz jaki poziom jego znajomości jest wymagany. Nauka z nim związana powinna rozpocząć się jak najszybciej, najlepiej od pierwszej klasy liceum. Każdy kraj ma inne wymagania co do przedmiotów jakie powinny być zdane. Dlatego też decyzję o tym z jakich przedmiotów będziesz zdawać maturę, powinna być uzależniona od tego faktu. Istotną kwestią jest także to, że rekrutacja na zagranicznych uczelniach, rozpoczyna się w okolicach końca lutego lub początku marca. Więc okres na składanie podań trwa kończy się wcześniej niż w Polsce. Warto przyjrzeć się dodatkowym wymaganiom na danej uczelni, czasem należy złożyć podanie i list motywacyjni lub otrzymać polecenie ze szkoły średniej a czasem mieć wybitne osiągnięcia w konkursach naukowych. 

Jakie są perspektywy dzięki studiowaniu za granicą

Wszystko zależy od tego jaką uczelnie wybierzesz. Studia za granicą poszerzają perspektywę miejsc, w których można znaleźć pracę. Można zawrzeć różnorodne kontakty, które będą pomocne w dalszej ścieżce kariery. Zyskasz szerszy obraz dziedziny, którą zdecydujesz się studiować. Zapoznasz się ze specjalistycznym słownictwem Twojej dziedziny zawodowej, w nowym języku. Zyskasz ciekawsze perspektywy pracy.